Naujagimiai

Naujagimio fotosesija. Kas tai? Nors Lietuvoje tai tikrai jau ne naujiena, tačiau dar daugelis būsimų tėvelių sunkiai įsivaizduoja, kokia yra naujagimio fotosesija, kada ji vyksta ir kodėl būtent fotografuojamas toks mažas kūdikis. Pirmąsias savaites (dažniausiai iki 14 d. amžiaus), Jūsų vaikelis tikrai daug ir giliai miega, yra labai lankstus ir puikiai jaučiasi suvystytas, susuktas, sudėliotomis kojytėmis ir rankytėmis, paguldytas į mažytes lovytes. Dažnai mums atrodo, kad vaikučiui gali būti nepatogu tokiose pozose, tačiau iš tiesų yra priešingai. Kuo mažesnė erdvė supa Jūsų vaiką, tuo jam yra ramiau, nes Jūsų pilvelyje jis ilgą laiką gyveno labai kompaktiškai. Dažnai tėveliai klausia, kodėl vaikas yra vystomas, ar jam patogu. Dažniausiai vystoma ne tik dėl kadrų įvairovės, bet dėl to, kad vaikutis galėtų ramiai įmigti, nurimti, tai jam teikia ramybę ir saugumą. Štai kodėl vystymas yra neatsiejama fotosesijos dalis. Ir vis dėlto, kodėl fotografuojami tik miegantys? Jei laukiat pirmo vaikučio, dažnai kyla klausimas: “Kodėl negalima fotografuoti ir atsimerkusio, besišypsančio vaikučio?” Tai galėsite padaryti vėliau, kuomet Jūsų vaikas jau guguos, šypsosis, ant pilvo paguldytas gražiai kels galvytę, tačiau naujagimis dar per mažas tam. Naujas žmogutis, atkeliavęs į šį pasaulį, turi pagrindinę užduotį – valgyti, miegoti, augti, stiprėti. Kol kas vaikas dar Jums nesišypso, nefokusuoja žvilgsnio, tad dažnai atmerktos naujagimio akytės nuotraukoje atrodo nelabai estetiškai. Be to, retas kūdikis pabudęs būna ramus, dažnai nubudimą lydi verksmas, alkio jausmas. Svarbu ir tai, kad nemiegantį, besiblaškantį vaikelį saugu laikyti tik tėvelių rankose, o ne mažose lovelėse. Naujagimių fotografės turi daug žinių, kaip vaikutį užmigdyti, kaip pasupuoti, paglostyti, tad labai dažnai net didžiausi nemiegaliai fotosesijos mietu puikiai įminga.

Ar fotografuojamas tik naujagimis? Atvykus fotografuotis su vaikučiu, jei tėveliai pageidauja, fotografuojama visa šeima, tai tikrai vieni meiliausių, gražiausių kadrų. Broliai ir seserys, naminiai gyvūnai taip pat laukiami, tačiau vos kelių metukų broliukai ar sesutės dažnai mieliau pašokinėja ant lovos, nei fotografuojasi su nauju šeimos nariu. Tad tikrai nepykite, jei Jūsų vyresnėlis neklauso ir nepozuoja taip, kaip Jūs tikėjotės. Atsiradus mažesniam šeimos nariui, vaikas patiria didelį stresą, tad pykti, versti fotografuotis tikrai nereiktų. Bus dar be galo daug progų užfiksuoti juos kartu vėliau.

Kada registruotis fotosesijai ir kaip ji vyksta? Kadangi fotosesija yra ganėtinai ilga (2 – 4 val.), o fotografai dažnai iš anksto planuoja laiką, su norimu fotografu patariama tartis dar prieš vaikeliui gimstant. Jums nereikia žinoti tikslios fotosesijos dienos, tačiau pasikalbėti, rezervuoti preliminarią datą būtina iš anksto (geriausia pradėti domėtis ir užsisakyti likus 1 – 2 mėn. iki vaikučio gimimo). Kai tik gimsta vaikutis, reiktų kuo greičiau kreiptis į fotografą (per pirmąsias porą dienų) ir tuomet jau derinti tikslią dieną. Iš jo gausite pasiruošimo instrukciją, ką turite nuveikti iki atvykimo į studiją, kaip pasiruošti tai dienai. Jokių rūbelių, daiktų naujagimiui turėti nereikia! Visada pasidalykit savo lūkesčiais, nes ruošiantis fotosesijai yra iš anksto dėliojami reikmenys, derinami tarpusavy daiktai ir drabužėliai, tad dažnai kažką pakeisti iš esmės fotosesijos metu jau gali ir nebepavykti. Būkite drąsūs ir savo norus išsakykite tardamiesi dėl fotosesijos 🙂 Atvykę fotografuotis, jauskitės ramūs: turėsit galimybę vaikelį pamaitinti, o visos fotosesijos metu palaikoma itin šilta aplinkos temperatūra, tad naujagimis tikrai nesušals, net jei už lango spaudžia šaltukas.

Kaip išsirinkti fotografą? Fotografuojančių naujagimius yra be galo daug, tad tikrai išsirinkti sau tinkamą yra labai sunku. Siūlyčiau rinktis tą fotografą, kurio darbai labiausiai patinka. Kitas svarbus kriterijus – patirtis, nes Jūs savo brangiausią turtą patikėsite nepažįstamam žmogui, todėl svarbu, kad jaustumėtės saugiai ir nebijotumėt dėl žalos kūdikio sveikatai. Nepatingėkite peržiūrėti darbų galeriją, paprašykite parodyti visą vieno vaikučio fotosesiją. Be to, kreipkite dėmesį ne į dekoracijas ar drabužėlius, nes ne kepurė fotosesijoj svarbiausia. Todėl peržiūrėdami ieškokite estetiško rezultato, ar naudojami reikmenys kokybiški, ar fotografas moka perteikti naujagimio mažumą, lankstumą: ar Jūs, žiūrėdami į nuotraukas, matote mažytį žmogutį, telpantį Jūsų delnuose, ar tiesiog vaiką, apdėliotą nekokybiškomis dekoracijomis. Atminkite, kad šis prisiminimas lydės Jus visą gyvenimą, tad rinkitės atsakingai 🙂

 

Sąlygos

Nuotraukos retušuojamos 4-6 savaites.

Bent viena nuotrauka gali būti pasidalinta fotografės puslapyje. Norint konfidencialios fotosesijos +20 eurų.

Fotosesijos data tvirtinama tik sumokėjus 30 eur avansą.

Paslaugų kainos

PLAN

Number

minutes

Price

Price for 1 minute

Mini

200

eurų

15 sutvarkytų nuotraukų

Trukmė apie 2 val

Fotografuojamas tik vaikelis

Visais rekvizitais rūpinasi fotografė


Maxi

250

eurų

20 sutvarkytų nuotraukų

Trukmė apie 2 - 3 val

Fotografuojamas vaikelis ir šeimos nariai

Visais rekvizitais rūpinasi fotografė.


Lifestyle

200

eurų

25 sutvarkytos nuotraukos

Trukmė apie 1-1.5val

Fotografuojamas vaikelis ir šeimos nariai, tačiau be papildomų rekvizitų, tokių kaip dubenėliai, vystymai, pozavimai. Nuotraukos naturalesnės, pagrinde su tėveliais.